Przytulny loft

1. Opowiedz nam trochę o swoim domu. Gdzie się znajdujemy i jaka jest historia tego miejsca?

Historia naszego domu jest krótka, bo mieszkamy w nim zaledwie 3 miesiące. Budowę rozpoczęliśmy półtora roku temu, no i wreszcie tu jesteśmy! Dom znajduje się pod Poznaniem i jest naszą oazą – miejscem życia naszej rodziny, miejscem zabaw, odpoczynku i spotkań z bliskimi  

2. Czy aranżując wnętrza, kierujesz się konkretnym planem działania, czy raczej działasz spontanicznie: wybierając meble, dekoracje, które w danym momencie są modne i pasują do otoczenia?
Urządzanie domu rozpoczęliśmy od serca domu, czyli kuchni – tam pojawiła się biel, drewno i czerń, dlatego konsekwentnie przeciągnęliśmy to na resztę domu. Bardzo chciałam, by był on spójny w swoim stylu oraz łatwy w utrzymaniu ładu i porządku. Myślę, że to się udało. Nasz dom jest dość minimalistyczny, ale jednocześnie ciepły i przytulny przez te drewniane elementy, czy dębowe schody. Czarne stalowe elementy dodają charakteru, a biel od zawsze kojarzyła mi się z czystością i przestrzenią. 

3.Decydując się na zakup sofy lub innego mebla stawiasz na funkcjonalność, design, czy może bierzesz pod uwagę jeszcze jakieś inne czynniki?

Pomówmy więc o innych ważnych konkretach – czyli o kanapie i fotelu :) Najbardziej zależało nam na tym, by były to meble wygodne i by ich jakość spełniała nasze oczekiwania.  Po pierwsze, chcieliśmy stworzyć miejsce wypoczynku dla całej rodziny, domowe kino, kącik towarzyski. Wiedziałam, że mamy dużą rodzinę, wielu przyjaciół, wiele dzieci w otoczeniu więc kanapa przejdzie sporo testów :) Dlatego też ta jakość była dla nas ogromnie ważna - nie chciałam wymieniać mebla po roku. I tak właśnie trafiłam na naszą Lofty Lilly. Spełnia wszystkie te funkcje, a dodatkowo pozwala na przenocowanie gości, bo po rozłożeniu bardzo wygodnie się na niej śpi. Jest też bardzo stylowa – czarne, metalowe nóżki pięknie pasują do reszty domu, i ten kolor którym zachwycają się wszyscy po przekroczeniu progu :) Zresztą - proszę zobaczyć jak to wygląda na Instagramie.

4. Czy jest jakieś jedno, ulubione miejsce w domu, w którym spotykacie się z całą rodziną, spędzacie wspólnie czas, odpoczywacie i zapominacie o pracy i innych mniej przyjemnych i przyziemnych obowiązkach ;) ?

Tak! To właśnie nasz salon z kanapą i stołem. Kochamy ludzi – często zapraszamy gości, razem gotujemy jemy a potem przenosimy się do części wypoczynkowej salonu i toczymy walkę o to, kto siedzi na fotelu :) To są zdecydowanie najfajniejsze momenty w życiu – wypełnione ludźmi i śmiechem.