Samodzielny montaż naszych mebli polega na połączeniu w całość gotowych elementów zgodnie z załączoną instrukcją. Zazwyczaj montaż jest bardzo łatwy i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Warto jednak pamiętać, że meble tapicerowane to produkty wielkogabarytowe i zapewnić sobie wsparcie minimum jednej lub dwóch dodatkowych osób.

  • stoliki – w zależności od modelu są już zmontowane lub mają nawiercone wszystkie otwory i wymagają jedynie przykręcenia nóg do blatu, co zrobisz ręcznie.
  • fotele, sofy – mają nawiercone wszystkie otwory i wymagają jedynie przykręcenia nóg, co zrobisz ręcznie lub przy użyciu śrubokręta/klucza imbusowego.
  • sofy rozkładane, narożniki i narożniki rozkładane – wszystkie wielkogabarytowe meble składają się z kilku części i wymagają przykręcenia nóg do wcześniej nawierconych otworów oraz połączenia poszczególnych elementów za pomocą zamontowanych już zaczepów. Meble z kolekcji Classy Sophie, Lazy Lukka, Lovely Annie oraz wszystkie rozkładane sofy ze skrzynią na pościel wymagają dodatkowo przymocowania łokietników do wcześniej nawierconych otworów. Śruby wkręcisz ręcznie lub przy użyciu śrubokręta/klucza imbusowego.
  • narożniki rozkładane z zagłówkami – wymagają przykręcenia nóg do wcześniej nawierconych otworów oraz połączenia poszczególnych elementów za pomocą zamontowanych już zaczepów. Dodatkowo musisz samodzielnie przymocować oparcie i zagłówki. Śruby wkręcisz ręcznie lub przy użyciu śrubokręta/klucza imbusowego.
  • narożniki rozkładane w konfiguracji uniwersalnej – to Ty decydujesz o konfiguracji tych modeli, dlatego oprócz standardowego przykręcenia nóg i połączenia elementów za pomocą zamontowanych już zaczepów, wymagają one także przymocowania szezlonga i podłokietników. Śruby wkręcisz ręcznie lub przy użyciu śrubokręta/klucza imbusowego.

Samodzielny montaż pozwala Ci zaoszczędzić, a także pozytywnie wpływa na środowisko. Mebel przesłany w kilku odpowiednio zapakowanych częściach zajmuje mniejszą powierzchnię w samochodzie dostawczym i tym samym redukuje ślad węglowy. Ciesz się wymarzonymi meblami i bądź eko z Miuform!

Na stronach produktów zawsze informujemy, czy wymagają one samodzielnego montażu.