1. Gdzie można usiąść na meblach Miuform?

Poznań - Miuform Concept ul. Mielżńskeigo 27/29

Warszawa - Forum Designu ul. Szwedzka 2

Kraków - Forum Designu ul. Focha 1 (Dawny Hotel Cracovia)

Gdynia - Pełna Chata ul. Wielkopolska 42/1

Wrocław - Design Market ul. Braniborska 14 (galeria DOMAR)Jeśli chcieliby Państwo wypróbować nasze produkty przed zakupem, zachęcamy, by zadzwonić z pytaniem czy w danym miejscu jest dostępny oczekiwany model mebla. Na każdej ekspozycji znajdą Państwo nasze próbki tkanin, które można zabrać ze sobą do domu.

Szczegółowe mapy dostępne w zakładce Gdzie zobaczyć Miu2. Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Twój mebel wyprodukujemy w czasie 4-6 tygodni w tkaninie standardowej,

6-8 tygodni w tkaninie personalizowanej.

Przed planowaną wysyłką zadzwonimy do Ciebie, aby ustalić najbardziej dogodną datę dostawy. 

Rodzaj dostawy wybieramy w końcowym etapie zamówienia, przedstawiana cena dostawy w koszyku jest wyliczoną najtańszą dostawą dla wybranego produktu / sumy produktów i ich gabarytu.


Proszę mieć na uwadze, że zewnętrzna firma kurierska realizuje dostawy w godzinach 8:00 - 18:00.

Rano w dniu dostawy otrzymacie Państwo SMS z bezpośrednim telefonem do kuriera, dzięki czemu jest możliwość dalszego kontaktu w celu przybliżenia czasu dostawy.3. Jak odróżnić narożnik lewostronny od prawostronnego?

Stronę wyznaczamy stojąc na wprost mebla - jego dłuższy szezlong wyznacza konfigurację. Zdjęcia na miuform.com zmieniają się w zależności od wybranego układu - pomoże Ci to we właściwym wyborze. Poniżej przedstawiamy przykłady na podstawie rysunków technicznych, które są zawarte w opisie mebla :

Lewy Prawy
Charming-Charlie-LCBK-2QBK---sketch-horizontal.jpg Classy-Sophie-2QBK-HAEEC---sketch-horizontal.jpg

W przypadku narożnika w rozmiarze U :

Lewy Prawy
Charming-Charlie-HAEEC-2S-LC---sketch-horizontal.jpg Scandic-Lagom-LC-2QBK-HAEEC---sketch-horizontal-3.jpg4. Co oznacza, że mebel jest obustronny? 

Oznacza to mebel skonstruowany w sposób uniwersalny, pozwalający na etapie montażu w domu zdecydować o wyborze po której stronie umieścić element szezlonga. Zmontowaną stronę można też zmienić w późniejszym czasie. Narożniki , które są uniwersalne to: CLASSY SOPHIE narożnik rozkładany, LOVELY ANNIE narożnik rozkładany5. Czy mogę zmienić nogi meblowe?

Wysokość, kształt i kolor nóg dobierane są na etapie projektowania modelu. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom dajemy jednak możliwość dokupienia zestawu w alternatywnym kolorze - czarnym lub naturalnym.
W zakładce Akcesoria należy wybrać pozycję Nogi Meblowe i zaznaczyć odpowiadający kolor produktu. W komentarzu do zamówienia koniecznie podaj nam informację jaki model mebla posiadasz.6. Czy mogę zmienić dostawę standard na premium już po zakupie?

Tak, wystarczy na naszej stronie w zakładce Akcesoria wybrać pozycję Dostawa Premium, zaznaczyć gabaryt dostosowany do Twojego zamówienia i dopłacić różnicę.
Zmiany takiej można dokonać na conajmniej 7 dni przed ustaloną dostawą.7. Mam w domu kota / psa.
Która tkanina jest najbardziej odporna na kontakt z kocimi lub psimi pazurami?

Żadna tkanina nie jest w pełni odporna na zwierzęce wybryki.
Doświadczenie mówi nam jednak, że niektóre z tkanin, które posiadamy w standardowej ofercie są bardziej koto/pso-przyjazne niż inne. Z naszej standardowej oferty, najbardziej odpowiednie dla pupili są tkaniny typu LIN oraz MA. W ofercie mamy też materiał specjalnie dedykowany dla posiadaczy zwierząt - jest to tkanina oznaczona jako ZO. Za dopłatą 10% do ceny standardowej możemy wykonać dla Państwa mebel również w tej tkaninie. Jeśli macie w domu psa lub kota i myślicie o zakupie naszego mebla - polecamy zamówić wybrane próbki tkanin i... po prostu dać do testowania Waszym ulubieńcom. Praktyczna uwaga: dobierając kolor kanapy do Waszego wnętrza, często warto wziąć też pod uwagę kolor sierści zwierzaka.8. Czy Wasze meble mają wymienne pokrowce?

Posiadamy w ofercie bardzo innowacyjną kolekcję, która ma w pełni wymienne pokrowce - jest to kolekcja MIU MAGIC,
którą stworzyliśmy z myślą szybkiej i samodzielnej możliwości rearanżacji przestrzeni, kolorów mebla czy po prostu o bezproblemowym czyszczeniu po ściągnięciu pokrowca.

W naszej standardowej kolekcji mebli pokrowce nie są projektowane jako wymienne, gdyż wiązałoby się to z dużymi utrudnieniami produkcyjnymi. Warto jednak zwrócić uwagę na rozkładaną sofę Charming Charlie lub Tender Eddie, dla których możliwa jest wymiana pokrowca na siedzisku oraz na poduszkach oparciowych. Są też kolekcje mebli, których pokrowce na poduszkach oparciowych da się zdjąć. Są to: kolekcja Lofty Lilly, Charming Charlie. Obawiasz się, że tkanina na Twoim meblu szybko się pobrudzi? Rozwiązaniem jest impregnator w płynie - OA protector. Opakowanie 250 ml powinno wystarczyć do zaimpregnowania siedziska i łokietników dla przeciętnych wymiarów narożnika. Chcesz sprawdzić czy to działa? Zamów OA protector.9. Nie mogę zdecydować, czy dany rozmiar narożnika będzie dobrze dobrany do mojego pokoju. Jak mogę to sprawdzić?

Istnieją aplikacje i programy 3D służące do wizualizacji ale nie każdy chce z nich korzystać, nie zawsze też jest to naprawdę potrzebne. Dlatego też naszym klientom polecamy bardzo prosty i praktyczny sposób wizualizacji przestrzeni z wykorzystaniem taśmy malarskiej. Za pomocą takiej taśmy możemy we własnym pomieszczeniu, na podłodze, zaznaczyć realną wielkość mebla, który planujemy kupić i w ten sposób zobaczyć, jak wpisze się on w naszą przestrzeń. Ten zabieg pozwoli też lepiej ocenić na przykład takie niuanse, jak to, czy po ustawieniu nowego mebla będziemy mieli dość miejsca, by przejść obok. Takie kwestie trzeba rozstrzygać indywidualnie, bo ocena jest bardzo subiektywna: jednej osobie wystarczy metr przerwy pomiędzy szafką, a sofą, inna osoba będzie potrzebowała półtora lub nawet dwa metry.10. Czy możecie dla mnie zmienić wygląd mebla z Waszej kolekcji?

Nasze meble projektujemy w oparciu o aktualne trendy wnętrzarskie, rozmowy z Klientami i dystrybutorami jak również uwagi naszych Użytkowników. Także tkanina i okucia są integralną częścią mebli i składają sie na jego końcowy odbiór. Zajmujemy się produkcją mebli, dużą uwagę przywiązujemy do możliwej automatyzacji tego procesu i nieustannie wprowadzamy usprawnienia naszej organizacji. Wszystko po to, abyście otrzymali Państwo mebel wysokiej jakości i zarazem w niskiej cenie. Dlatego nie możemy modyfikować każdego zamówienia. Aby wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom odnośnie personalizacji, proponujemy dokupienie innego zestawu nóg lub zmianę tkaniny na taką nie będącą częścią standardowej kolekcji - jeśli powyższe jest oczywiście możliwe z technologicznego punktu widzenia. Dlatego zachęcamy do mailowego kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów i możliwości.11. Czy mogę kupić mebel z dostawą do miejsca poza Polską?

W Miuform skupiamy się na sprzedaży i dostawach mebli na terenie Polski. Dostarczenie pojedynczego egzemplarze poza granicę naszego kraju może to być związane z wysokim kosztem transportu, stąd standardowo nie oferujemy takiej opcji. Meble Miuform stoją jednak w domach w całej Europie - poza Polską współpracujemy z wieloma dystrybutorami, u których łatwo możecie nabyć nasze modele. Dlatego prosimy o kontakt mailowy wraz ze wskazaniem kraju i adresu potencjalnej dostawy, postaramy się pomóc!12. Czy meble dostarczane są w całości złożone?

Nasze meble pakowane są w 1, 2 lub 3 paczkach, zależnie od gabarytu wybranego modelu. 3-osobowe sofy rozkładane, narożniki w rozmiarze S i L są standardowo podzielone na 2 paczki, a narożniki typu XXL wysyłamy w 3 paczkach. Opakowania projektujemy tak, aby zmieściły się w drzwiach o standardowej szerokości 80 x 200 cm. Po odpakowaniu elementów z każdej paczki należy je zmontować według załączonej instrukcji. Część naszych mebli wymaga jedynie połączenia elementów za pomocą istniejących zaczepów oraz dokręcenia nożek, dla innych modeli wymagany będzie również montaż łokietnika. Nie jest to szczególnie trudne i cały montaż powinien zająć maksymalnie 30 minut. W razie jakichkolwiek niejasności, prosimy o kontakt, pomożemy.13. Czy mogę zmienić zamówienie, które zostało już opłacone?

Przystępujemy do realizacji Waszych zamówień po zaksięgowaniu płatności. Jeśli jednak minęło zaledwie kilka dni i z jakiegoś powodu chcielibyście je zmienić,
prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem 500 616 51314. Czy mogę zamówić mebel teraz, lecz z płatnością w późniejszym terminie?

Standardowo produkcja naszych mebli zaczyna się po zaksięgowaniu płatności. Wychodząc jednak naprzeciw Państwa potrzebom oferujemy również możliwość przedpłaty za mebel w wysokości 30%, a resztę przy odbiorze mebla w Waszym domu, płacąc kurierowi przez użycie karty płatniczej. W celu sfinalizowania zamówienia należy skontaktować się z nami pod adresem mailowym sklep@miuform.com , podając przy tym potrzebne dane do faktury, adresu dostawy, link do wybranego mebla oraz jego sposób dostawy - standard lub premium.15. Jak wygląda mebel z tyłu?

Wszystkie nasze meble posiadają tył obity wybraną przy zakupie tkaniną, więc można je swobodnie umieścić nawet na środku pomieszczenia.Scandic_Lagom_corner_sofa_bed_detail_2.jpg 2020_09_MIUFORM_CZERWONAK-5233.JPG Sweet_Harmony_topview2_deco_MO_235.jpg16. Czy mogę zakupić tkaninę obiciową z waszej kolekcji?

Tak, istnieje taka możliwość. Często zdarza się, że klienci, którzy mają nasze meble chcieliby użyć takiej samej tkaniny do innych elementów wnętrza. W tym przypadku prosimy o kontakt mailowy na sklep@miuform.com w celu omówienia szczegółów i potrzebnej tkaniny.17. Czy mogę zamówić Wasz mebel z tkaniny spoza Waszej kolekcji, którą sam/sama dostarczę?

Niestety nie ma takiej możliwości. Nasze meble produkujemy z wybranych przez naszych projektantów tkanin, co do których wiemy, że sprawdzą się nie tylko w użytkowaniu, ale także nie będą stwarzały problemów produkcyjnych (bierzemy pod uwagę nie tylko ich wytrzymałość ale np. możliwość cieniowania czy ciągliwość). Jeśli standardowo przypisana do danego modelu tkanina nie jest tą wymarzoną, możemy spersonalizować Twój mebel produkując go w innej tkanine z naszej oferty, zapraszamy do wyboru na stronie PRÓBKI TKANIN18. Potrzebuję fakturę na firmę - czy możecie mi ją wystawić?

Jeśli za nasz produkt chcesz otrzymać fakturę na firmę a nie na osobę prywatną, dane do faktury powinny być podane przy zamówieniu.Na obrazie nr 1 widać pola do wypełnienia danymi do faktury jak i dostawy, jeśli chcesz otrzymać produkt do miejsca, gdzie znajduje się również Twoja firma.
Czerwona strzałka wskazuje potwierdzenie wyboru "Użyj tego adresu także do faktury".Jeśli jednak adres firmy różni się od miejsca docelowego wysyłki, to na obrazie nr 2 pokazane są pola do wypełnienia danymi do faktury, gdy poprzednio nie zaznaczono pola "Użyj tego adresu także do faktury".Jeśli nie zostało to wpisane w zamówieniu, a nie minęło jeszcze 5 dni od daty jego złożenia, napisz do nas pilnie na sklep@miuform.com, to skorygujemy dane i wystawimy Ci taki dokument. Po tym terminie nie jesteśmy w stanie zmieniać danych osobowych w zamówieniu, prosimy o zrozumienie. Prosimy również pamiętać, że nasze standardowe wersje mebli nie nadają się do użytku publicznego - takie zlecenia oczywiście realizujemy, ale wówczas prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.Scandic_Lagom_corner_sofa_bed_detail_2.jpg 2020_09_MIUFORM_CZERWONAK-5233.JPG19. Czy robot sprzątający jest w stanie wyczyścić przestrzeń pod waszymi meblami?

Większość naszych mebli, zarówno sof, foteli jak i narożników posiada nóżki o wysokości 12 cm. Jeśli Twój robot jest na tyle niski, by zmieścić się pod taką wysokością, to odpowiedź brzmi tak. Pomocne mogą okazać się podklejane filce, by podnieść delikatnie mebel, jeśli np znajduje się pod nim dywan.

Wyjątki stanowią: kolekcja Lazy Lukka, Clever Lisa, Miu Magic, Tender Eddie, Comfy Claude, oraz modele Charming Charlie sofa rozkładana i sofa rozkładana SLIM, gdzie wysokość nóżek wynosi 10cm lub mniej i może sprawić kłopot dla robota.20. Co oznacza, że dany mebel jest do spania okazjonalnego? 

Często mówimy naszym Klientom, że wszystkie meble z systemem rozkładania typu delfin służą do spania okazjonalnego - to dlatego, że technicznie nie jest możliwe osiągnięcie jednolitej powierzchni spania na obu częściach mebla, kiedy jest on rozłożony. Ze względu na obłą formę siedzisk mebli powierzchnia po rozłożeniu nie jest też idealnie równa. Jak najbardziej wyśpicie się na narożniku z tym systemem, po prostu ze względów technicznych nie należy spodziewać się komfortu spania jak na meblu / łóżku z materacem. Rozwiązaniem podwyższającym wygodę jest dokupienie toppera, który możecie schować w pojemniku na pościel, gdy nie jest potrzebny. Nie masz miejsca na osobne łóżko w domu, a chcesz zapewnić sobie zdrowy sen? Rozwiązaniem dla Ciebie są sofy rozkładane z kolekcji Charming Charlie, Simon lub Tender Eddie, które są wyposażone w materac nawierzchniowy i zapewniają komfort spania jak na prawdziwym łóżku. To właśnie te konkretne meble polecamy do spania codziennego.21. Czy mogę zapłacić za moje zakupy za pomocą płatności ratalnej?

Tak, za zakupy w Miuform mogą Państwo zapłacić za pomocą płatności ratalnej.  Klikając w pierwszą opcje „Przelewy 24” wystarczy wybrać opcję MBank Raty lub Alior Raty, system automatycznie przeniesie Państwa do wniosku z wybranym dostawcą usługi. Wystarczy wypełnić wniosek i zaczekać na decyzję banku, która trwa maksymalnie do 15min.22. Jakie są koszty kredytu ratalnego, oprocentowanie?

Całościowe koszty kredytu oraz jego oprocentowanie uwarunkowane są ofertą Banku na dany okres oraz Państwa zdolnością kredytową. Wszystkie informacje w tym zakresie uzyskają Państwo w szczegółowej ofercie od kredytora.23. Kredyt ratalny na zakupy w Miuform – z jakim bankami współpracujecie?

Współpracujemy z Mbank oraz Alior Bank.24. Na ile miesięcy mogę wziąć raty?

Długość okresu kredytowania zależy od indywidualnej oferty Banku dla Państwa. Rozpiętość okresu kredytowania wacha się od 10-60 rat/miesięcy.25. Czy istnieje możliwość spłaty kredytu ratalnego szybciej, czy mogę wpłacić zaliczkę na poczet kredytu?

Tak – ponownie jest to jednak regulowane indywidualną ofertą i najlepiej dopytać o to konsultanta z bank podczas procesu, czy w Państwa przypadku taka opcja będzie możliwa.26. Jak szybko dostanę decyzję odnośnie płatności ratalnej?

  

Wnioski rozpatrywane są zwykle do 15min.

27. Czym jest PayPo?

PayPo jest prostą i przyjazną formą płatności odroczonej. Co to oznacza w praktyce, za Państwa zakupy płaci platforma PayPo, należność odroczona zostaje na 30dni, po tym okresie zaś zostaje rozłożona na raty z oprocentowaniem wahającym się w zależności od zdolności klienta. Ta forma płatności sprawdzi się dla tych Państwa którzy pragną sprawić sobie nowy fotel bądź dodatkowy puf ponieważ limit pojedynczej transakcji wynosi 2000zł natomiast maksymalny limit dla klienta indywidualnego to 3000zł.28. Limit odnawialny P24NOW z Santander Consumer Bank – co to, jak to działa?

Jest to forma wirtualnego portfela, składacie Państwo jeden wniosek i uzyskujecie limit odnawialny nawet do 10 000tys zł. Za pomocą uzyskanego limitu odnawialnego możecie Państwo zapłacić za dokonane w Miuform zakupy, płatność odroczona jest do 54dni lub można ją rozłożyć na wygodne raty. Po spłacie macie Państwo ponownie dostępny przyznany limit i mogą Państwo dokonywać kolejnych zakupów. Dostarczycielem usługi jest Santander Consumer Bank i to on decyduje o przyznaniu i wielkości limitu. Wniosek na tą usługę można również złożyć za pośrednictwem Przelewy 24, całość procesu trwa tak jak w przypadku umowy kredytowej kilka minut.